Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Zımpara Makinesi

Zımpara makinesi, pürüzlü yüzeyleri düzeltmek veya boyaya hazırlamak için kullanılır. Bu kategoride Felisatti ve Federal Power marka Zımpara Makinesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Zımpara Makinesi Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yüzeylerin boyama ve vernikleme öncesi bulunan pürüzlerin ve çapakların temizlenmesi için kullanılır. Dönme ya da titreme ile zımparalama yapar. İlk defa zımparalama yapılacak yerde dikey hareketler ile zımparalama yapılmamalıdır. İkinci ve daha sonrakiler için dairesel çalışma yapılabilir. Her yüzey için farklı zımpara kâğıdı kullanılır ve her zımparalama sonrası makinenin temizlenmesi gerekir. Bunun için temizlenmesi ve bakımı kolay olan zımpara makineleri seçilmelidir.

Zımpara Makinesi Çeşitleri

Eksantrik Zımpara; Düz yüzey zımparalamak için kullanılır. Düz ve sert satıhları iz yapmadan zımparalamak için kullanılır.

Titreşimli Zımpara; Dikdörtgen zımparalama tabanına sahip ince finisaj zımparası. Büyük yüzeylerin ince finisajı için uygundur, dolayısıyla bu zımpara komple boya ya da vernik yüzeyleri zımparalamanız gerekmiyorsa doğru seçimdir.

Tank Zımpara; Hızlı malzeme temizleme, özellikle boya ve vernik tabakalarının komple temizlenmesi için kullanılır. Titreşimli zımparalara göre daha büyük ölçekli işlerde tercih edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.