Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Rolwal Jeneratör

Sık sık elektriğiniz kesiliyor ve elektrikle çalışan aletleriniz bozulma riskiyle karşı karşıya ise ya da elektrik kesintisinden dolayı işleriniz aksıyorsa Rolwal Jeneratör tam da ihtiyacınız olan jeneratör. Size kategorimizde bulunan birbirinden farklı ebat ve güçteki Rolwal marka Benzinli ve Dizel jeneratörleri sunuyoruz.

Jeneratör Nedir

Jeneratör, mekanik veya kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Jeneratörler çoğunlukla motorları, türbinleri, krankları, pistonları veya diğer mekanik enerji kaynaklarını kullanırlar. Aynı şekilde, jeneratörler karışık veya ateşlendiğinde elektrik üreten kimyasallar veya diğer malzemeleri de kullanabilir. Jeneratörler elektriği kendisi üretmez, ancak elektronları harici bir kaynaktan bir elektrik devresine aktarmaya zorlayarak bir elektrik akışı üretirler. Jeneratörler çok çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır ve birçok farklı çeşitleri mevcuttur.


Jeneratör Nasıl Çalışır?

Jeneratörler, , elektrik akımı üretmek için geniş bir yelpazede harici kuvvet kullanmaktadırlar. Bütün bir bina, şehir veya bölge için elektrik üretmek için yapılırlar. Su, rüzgar, sismik aktivite, manuel emek, manyetizma, buhar, basınçlı hava veya benzin, jeneratörlere güç sağlayabilir. Bununla birlikte, benzinli jeneratörler ve dizel Jeneratörler ticari ve evsel uygulamalar için en yaygın olanıdır. Herhangi bir tür jeneratörde, elektronları uyarmak ve bir devrede bir elektrik akımı başlatmak için bir türbin veya başka bir döner cihaz taşımak için bir mekanik kuvvet kullanılır. Elektrik daha sonra aydınlatma sistemleri veya diğer elektronik cihazlar gibi harici makinelere güç sağlamak için bakır teller vasıtasıyla yönlendirilir.


Jeneratör Çeşitleri ve Avantajları

Üç tip jeneratör vardır. Bunlar; Beşgen kutuplu jeneratör, manyeto hidrodinamik jeneratör ve yüksek frekans jeneratörleridir. Ancak sizlere bu kategorimizde biz benzinli be dizel jeneratörleri tanıtıyoruz.

Jeneratörlerinin önemli avantajları vardır. Örneğin, jeneratörler hem uzun hem de kısa vadeli uygulamalar için elektrik üretebilir. Jeneratörler birçok farklı form ve ebatta da mevcuttur ve neredeyse herkes tarafından erişilebilir durumdadır. Düzinelerce farklı kuvvetler jeneratöre güç sağlayarak onları çok yönlü hale getirir. Aynı şekilde, jeneratörler onarılmadan veya değiştirilmeden yıllarca kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.