Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Testereler

Metal, ahşap, odun, ağaç, plastik kesmek için kullanılan farklı çalışma prensiplerine sahip düz, açılı hareketli kesim yapmanızı sağlayan aletlere testere denir. Bu kategoride Federal Power ve Felisatti marka testere çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Testere Nedir?

Testere denildiğinde ilk akla gelen güç kullanarak odun ve ağaç kesimlerinde kullanılan el aletleridir. Testerelerin elektrikli ve yakıtlı türleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere elektrikli testerelerden bahsedeceğiz. Güç kaynağı açısından ikiye ayrılan testereler, kendi içinde bir çok çeşidi vardır. Bunlar;

Daire Testereler, Gönye Testereler, Dekupaj Testereler, Tilki Kuyruğu Testereler’dir.

    

Testere Çeşitleri ve Özellikleri

Daire Testereler

Düz kesimler ve yatay kesimler için uygun profesyonel aletlerdir. Sunta, parke, tahta kesiminde kullanımları söz konusudur. Bu makineler standart kullanıcılara hitap etmeyen makinelerdir. Profesyonel kullanıcıya göre tasarlanmışlardır.

Gönye Testere

Gönye testereler pratik çözümler sunar. Ahşap, plastik, lamine parkeleri kesiminde kullanılır. Dikkat gerektiren profesyonel makinelerdir. Düz, gönyeli kesimler için uygundur. Parke kesiminde kullanılır.

Dekupaj Testere

Dekupaj Testereler pratik çözümler sunar. Ahşap, plastik ve lamine parkeleri kesimine uygun olan makinelerdir. Metal kesimi için üretilenleri de vardır. Dekupaj makinelerinde dikkat etmeniz gereken kesim yapacağınız malzemeye göre kesme ucunun değiştirilmesidir. Eğilimli, düz ve çizim kesim yapmanızı sağlayan makinelerdir. Daire testerelere bakarak daha esnek kesim yapmanıza olanak sağlarlar.

Tilki Kuyruğu Testere

Budama işleri için kullanılan Tilki kuyruğu testereler farklı malzemelerin kesiminin yapılabilmesi için de tercih edilir. Tüm iş dallarında kullanılabilir. Kemik kesme işleri içinde kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.